Menu
Nyt fra forældreklubben
27. november kl. 18:55 Jubilæumskrus
Nyt fra forældreklubben
06. september kl. 17:54 VIL DU GØRE NOGET EKSTRA FOR DIT BARN?

Klubbens sponsorer

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Facebooknyheder

Kommende ØFC Kampe
Januar 2018
21.
søndag
09.00
Farum BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (10) 1 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Solvangshallen
Ølstykke FC
Solvangshallen
21.
søndag
09.48
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (10) 1 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Solvangshallen
Herlufsholm GF
Solvangshallen
21.
søndag
10.00
Ølstykke FC
0 - 0
Kvinder
U13
U13 Piger 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Bella1973
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
10.00
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge SU (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Herfølge BK
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
10.12
BSV af 2016
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (10) 1 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Solvangshallen
Ølstykke FC
Solvangshallen
21.
søndag
10.15
Måløv BK
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
Ølstykke FC
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
21.
søndag
10.48
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (10) 1 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Solvangshallen
AB
Solvangshallen
21.
søndag
11.30
Ølstykke FC
3 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Slagslunde-Ganløse IF
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
11.30
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Slagslunde-Ganløse IF
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
13.00
Ølstykke FC
2 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Himmelev-Veddelev BK
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
13.12
FK Sydsjælland 05
5 - 0
Herrer
U14
U14 drenge (04) håndboldsmål A-mellem • Pulje 2
Strøby-hallen
Ølstykke FC
Strøby-hallen
21.
søndag
13.48
Ølstykke FC
5 - 2
Herrer
U14
U14 drenge (04) håndboldsmål A-mellem • Pulje 2
Strøby-hallen
Kr. Eskilstrup BK
Strøby-hallen
21.
søndag
14.00
Svogerslev BK
0 - 2
Herrer
U17
U17 Drenge 1-2 (01-02) VinterBOLD • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Ølstykke FC
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
21.
søndag
14.24
Ølstykke FC
3 - 4
Herrer
U14
U14 drenge (04) håndboldsmål A-mellem • Pulje 2
Strøby-hallen
Haslev FC
Strøby-hallen
21.
søndag
14.48
Brøndbyernes IF (1)
7 - 2
Herrer
U14
U14 drenge (04) håndboldsmål A-mellem • Pulje 2
Strøby-hallen
Ølstykke FC
Strøby-hallen
21.
søndag
15.00
Ølstykke FC
-
Herrer
Senior
Herresenior S4-S6 VinterBOLD • P1
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Melby-Liseleje IF
Ølstykke Stadion Kunstgræs
27.
lørdag
08.30
Hareskov IF
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
Ølstykke FC
Himmelev Kunstgræsbane
27.
lørdag
08.48
Ølstykke FC
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
Roskilde Pigefodbold (1)
Himmelev Kunstgræsbane
27.
lørdag
09.24
BSV af 2016 (2)
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
Ølstykke FC
Himmelev Kunstgræsbane
27.
lørdag
09.42
Ølstykke FC
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
KFUM
Himmelev Kunstgræsbane
27.
lørdag
10.00
Allerød Fodbold Klub
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Blovstrødhallen Kunstgræs
Ølstykke FC
Blovstrødhallen Kunstgræs
27.
lørdag
10.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Ølstykke FC
Helsinge Stadion Kunstgræs
27.
lørdag
11.00
Raklev GI
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Røsnæshallen
Ølstykke FC
Røsnæshallen
27.
lørdag
11.15
Taastrup FC
Herrer
U12
U12 Drenge D (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
NyBolig Park - Kunstgræs
Ølstykke FC
NyBolig Park - Kunstgræs
27.
lørdag
12.00
Stenløse BK
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) VinterBOLD • Pulje 1
Stenløse Stadion
Ølstykke FC
Stenløse Stadion
27.
lørdag
13.00
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
U16
U16 piger Mester+1 (02/03) VinterBOLD • Pulje 1
Allerød Idrætspark
Ølstykke FC
Allerød Idrætspark