Menu

Vil du støtte os

Er du interesseret i at blive sponsor for Ølstykke fodbold så kontakt Administrationen

Sponsorer spiller en vigtig rolle i Ølstykke Fodbold Club og er med til at sikre de mange hold en flot fremtræden og det lille ekstra der betyder så meget for vore mange unge spillere.

 

Klubbens sponsorer

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Facebooknyheder

Kommende ØFC Kampe
Februar 2018
25.
søndag
13.12
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge(09) 1 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Blovstrød idrætsanlæg
Lyngby Boldklub 1921
Blovstrød idrætsanlæg
25.
søndag
13.30
Ølstykke FC
2 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Gilleleje FK
Ølstykke Stadion Kunstgræs
25.
søndag
13.30
Ølstykke FC
Spillet
Kvinder
U12
U12 Piger B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Ølstykke Stadion Kunstgræs
FB
Ølstykke Stadion Kunstgræs
25.
søndag
13.36
Helsinge Fodbold
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge(09) 1 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Blovstrød idrætsanlæg
Ølstykke FC
Blovstrød idrætsanlæg
25.
søndag
14.00
BK Avarta
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge(09) 1 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Blovstrød idrætsanlæg
Ølstykke FC
Blovstrød idrætsanlæg
25.
søndag
14.00
LSF
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge B (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
KIWI-Park kunstgræs
Ølstykke FC
KIWI-Park kunstgræs
25.
søndag
14.36
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U9
U9 drenge(09) 1 Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 2
Blovstrød idrætsanlæg
Allerød Fodbold Klub
Blovstrød idrætsanlæg
25.
søndag
14.45
Ølstykke FC
4 - 1
Kvinder
U16
U16 piger Mester+1 (02/03) VinterBOLD • Pulje 1
Ølstykke Stadion Kunstgræs
IF Skjold Birkerød
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Marts 2018
3.
lørdag
10.00
Ølstykke FC
Herrer
U12
U12 Drenge D (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Ølstykke Stadion Kunstgræs
FC Lejre
Ølstykke Stadion Kunstgræs
3.
lørdag
10.00
Ølstykke FC
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Ølstykke Stadion Kunstgræs
FFB
Ølstykke Stadion Kunstgræs
3.
lørdag
11.24
Ølstykke FC
Herrer
U10
U10 drenge B (08) Futsal 4. runde • Pulje 3
Møllegårdhallen
FFB (2)
Møllegårdhallen
3.
lørdag
11.30
Humlebæk BK
Kvinder
U16
U16 Piger (02/03) 7M/8M VinterBOLD • Pulje 1
Humlebæk Stadion
Ølstykke FC
Humlebæk Stadion
3.
lørdag
11.48
Skibby IK
Herrer
U10
U10 drenge B (08) Futsal 4. runde • Pulje 3
Møllegårdhallen
Ølstykke FC
Møllegårdhallen
3.
lørdag
12.12
Ølstykke FC
Herrer
U10
U10 drenge B (08) Futsal 4. runde • Pulje 3
Møllegårdhallen
Jyllinge FC
Møllegårdhallen
3.
lørdag
12.36
Ishøj IF
Herrer
U10
U10 drenge B (08) Futsal 4. runde • Pulje 3
Møllegårdhallen
Ølstykke FC
Møllegårdhallen
3.
lørdag
13.00
Kr. Værløse IF
Herrer
Senior
Herresenior S4-S6 VinterBOLD • P1
Stavnsholt
Ølstykke FC
Stavnsholt
3.
lørdag
14.00
Bagsværd BK
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) VinterBOLD • Pulje 1
Bagsværd Stadion Kunstgræs
Ølstykke FC
Bagsværd Stadion Kunstgræs