Menu

Klubben

Velkommen til Ølstykke FC

Vi er en af Nordsjællands store klubber og vores målgruppe er spillere af begge køn og i alle aldre. Vores fokus er at skabe rammerne for alle spilleres fodboldmæssige udvikling, sundhed og sociale fællesskab.

Her på vores hjemmeside kan du læse mere om klubbens "DNA" samt finde mere praktiske informationer om de enkelte årgange, kontaktinformation mv.

Hvis du er i tvivl om hvem du skal kontakte først, så er det nemmest at kontakte ØFCs forretningsfører, Pia Dalgaard. Kontaktinformation står under "Kontakt kontoret".

Nyt fra kontoret
22. december kl. 11:19 Nu kan I købe et dåbskontingent
Nyt fra kontoret
11. december kl. 16:49 Opstarts stævne den 7.-8. april 2018. ØFC’s Forældreklub inviterer piger og drenge i årgang U5-U10 til udendørs 3- og 5-mands stævne på ØFC's kunstgræs-banerne.
Nyt fra forældreklubben
27. november kl. 18:55 Jubilæumskrus
Nyt fra kontoret
21. november kl. 09:39 ØFC mangler en kasserer fra den 1/1-2018
Nyt fra kontoret
15. august kl. 18:10 Legebold er slut for i år. Vi vender tilbage hurtigst muligt med en ny opstarts dato.
Nyt fra kontoret
18. september kl. 16:41 Så er salgsboden ved at tage form :-)

Klubbens sponsorer

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Facebooknyheder

Kommende ØFC Kampe
Januar 2018
21.
søndag
09.00
Farum BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (10) 1 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Solvangshallen
Ølstykke FC
Solvangshallen
21.
søndag
09.48
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (10) 1 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Solvangshallen
Herlufsholm GF
Solvangshallen
21.
søndag
10.00
Ølstykke FC
0 - 0
Kvinder
U13
U13 Piger 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Bella1973
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
10.00
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge SU (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Herfølge BK
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
10.12
BSV af 2016
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (10) 1 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Solvangshallen
Ølstykke FC
Solvangshallen
21.
søndag
10.15
Måløv BK
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
Ølstykke FC
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
21.
søndag
10.48
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (10) 1 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Solvangshallen
AB
Solvangshallen
21.
søndag
11.30
Ølstykke FC
3 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Slagslunde-Ganløse IF
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
11.30
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Slagslunde-Ganløse IF
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
13.00
Ølstykke FC
2 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Himmelev-Veddelev BK
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
13.12
FK Sydsjælland 05
5 - 0
Herrer
U14
U14 drenge (04) håndboldsmål A-mellem • Pulje 2
Strøby-hallen
Ølstykke FC
Strøby-hallen
21.
søndag
13.48
Ølstykke FC
5 - 2
Herrer
U14
U14 drenge (04) håndboldsmål A-mellem • Pulje 2
Strøby-hallen
Kr. Eskilstrup BK
Strøby-hallen
21.
søndag
14.00
Svogerslev BK
0 - 2
Herrer
U17
U17 Drenge 1-2 (01-02) VinterBOLD • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Ølstykke FC
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
21.
søndag
14.24
Ølstykke FC
3 - 4
Herrer
U14
U14 drenge (04) håndboldsmål A-mellem • Pulje 2
Strøby-hallen
Haslev FC
Strøby-hallen
21.
søndag
14.48
Brøndbyernes IF (1)
7 - 2
Herrer
U14
U14 drenge (04) håndboldsmål A-mellem • Pulje 2
Strøby-hallen
Ølstykke FC
Strøby-hallen
21.
søndag
15.00
Ølstykke FC
-
Herrer
Senior
Herresenior S4-S6 VinterBOLD • P1
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Melby-Liseleje IF
Ølstykke Stadion Kunstgræs
27.
lørdag
08.30
Hareskov IF
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
Ølstykke FC
Himmelev Kunstgræsbane
27.
lørdag
08.48
Ølstykke FC
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
Roskilde Pigefodbold (1)
Himmelev Kunstgræsbane
27.
lørdag
09.24
BSV af 2016 (2)
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
Ølstykke FC
Himmelev Kunstgræsbane
27.
lørdag
09.42
Ølstykke FC
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
KFUM
Himmelev Kunstgræsbane
27.
lørdag
10.00
Allerød Fodbold Klub
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Blovstrødhallen Kunstgræs
Ølstykke FC
Blovstrødhallen Kunstgræs
27.
lørdag
10.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Ølstykke FC
Helsinge Stadion Kunstgræs
27.
lørdag
11.00
Raklev GI
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Røsnæshallen
Ølstykke FC
Røsnæshallen
27.
lørdag
11.15
Taastrup FC
Herrer
U12
U12 Drenge D (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
NyBolig Park - Kunstgræs
Ølstykke FC
NyBolig Park - Kunstgræs
27.
lørdag
12.00
Stenløse BK
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) VinterBOLD • Pulje 1
Stenløse Stadion
Ølstykke FC
Stenløse Stadion
27.
lørdag
13.00
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
U16
U16 piger Mester+1 (02/03) VinterBOLD • Pulje 1
Allerød Idrætspark
Ølstykke FC
Allerød Idrætspark