Menu

Ungdomsudvalg Piger

Årgangsleder U7 til U9 Henriette Hansen       25115135
Årgangsleder U10     Jimmy P. Quitzau       23746254
Årgangsleder U11 Andreas Grieger Bakbøl       23203740
Årgangsleder U12 Henriette Hansen       25115135
Årgangsleder U13 Betina Hammelev       51766508
Årgangsledere U15 Rikke Bork
Heidi Larsen
      26125767
21622636
Årgangsleder U17 (Team Egedal Piger) Annika Rasmussen       51879859
           
           

Klubbens sponsorer

Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt

Facebooknyheder

Kommende ØFC Kampe
Januar 2018
21.
søndag
09.00
Farum BK
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (10) 1 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Solvangshallen
Ølstykke FC
Solvangshallen
21.
søndag
09.48
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (10) 1 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Solvangshallen
Herlufsholm GF
Solvangshallen
21.
søndag
10.00
Ølstykke FC
0 - 0
Kvinder
U13
U13 Piger 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Bella1973
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
10.00
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge SU (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Herfølge BK
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
10.12
BSV af 2016
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (10) 1 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Solvangshallen
Ølstykke FC
Solvangshallen
21.
søndag
10.15
Måløv BK
Spillet
Herrer
U11
U11 Drenge B (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
Ølstykke FC
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
21.
søndag
10.48
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U8
U8 drenge (10) 1 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Solvangshallen
AB
Solvangshallen
21.
søndag
11.30
Ølstykke FC
3 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Slagslunde-Ganløse IF
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
11.30
Ølstykke FC
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge A (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Slagslunde-Ganløse IF
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
13.00
Ølstykke FC
2 - 3
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Himmelev-Veddelev BK
Ølstykke Stadion Kunstgræs
21.
søndag
13.12
FK Sydsjælland 05
5 - 0
Herrer
U14
U14 drenge (04) håndboldsmål A-mellem • Pulje 2
Strøby-hallen
Ølstykke FC
Strøby-hallen
21.
søndag
13.48
Ølstykke FC
5 - 2
Herrer
U14
U14 drenge (04) håndboldsmål A-mellem • Pulje 2
Strøby-hallen
Kr. Eskilstrup BK
Strøby-hallen
21.
søndag
14.00
Svogerslev BK
0 - 2
Herrer
U17
U17 Drenge 1-2 (01-02) VinterBOLD • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Ølstykke FC
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
21.
søndag
14.24
Ølstykke FC
3 - 4
Herrer
U14
U14 drenge (04) håndboldsmål A-mellem • Pulje 2
Strøby-hallen
Haslev FC
Strøby-hallen
21.
søndag
14.48
Brøndbyernes IF (1)
7 - 2
Herrer
U14
U14 drenge (04) håndboldsmål A-mellem • Pulje 2
Strøby-hallen
Ølstykke FC
Strøby-hallen
21.
søndag
15.00
Ølstykke FC
-
Herrer
Senior
Herresenior S4-S6 VinterBOLD • P1
Ølstykke Stadion Kunstgræs
Melby-Liseleje IF
Ølstykke Stadion Kunstgræs
27.
lørdag
08.30
Hareskov IF
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
Ølstykke FC
Himmelev Kunstgræsbane
27.
lørdag
08.48
Ølstykke FC
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
Roskilde Pigefodbold (1)
Himmelev Kunstgræsbane
27.
lørdag
09.24
BSV af 2016 (2)
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
Ølstykke FC
Himmelev Kunstgræsbane
27.
lørdag
09.42
Ølstykke FC
Kvinder
U10
U10 Piger C (08) 5M Stævne VinterBOLD Uge 4 • Pulje 2
Himmelev Kunstgræsbane
KFUM
Himmelev Kunstgræsbane
27.
lørdag
10.00
Allerød Fodbold Klub
Herrer
U13
U13 Drenge 3 (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Blovstrødhallen Kunstgræs
Ølstykke FC
Blovstrødhallen Kunstgræs
27.
lørdag
10.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U11
U11 Drenge C (07) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Ølstykke FC
Helsinge Stadion Kunstgræs
27.
lørdag
11.00
Raklev GI
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (05) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Røsnæshallen
Ølstykke FC
Røsnæshallen
27.
lørdag
11.15
Taastrup FC
Herrer
U12
U12 Drenge D (06) 8M VinterBOLD • Pulje 3
NyBolig Park - Kunstgræs
Ølstykke FC
NyBolig Park - Kunstgræs
27.
lørdag
12.00
Stenløse BK
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (03) VinterBOLD • Pulje 1
Stenløse Stadion
Ølstykke FC
Stenløse Stadion
27.
lørdag
13.00
Allerød Fodbold Klub
Kvinder
U16
U16 piger Mester+1 (02/03) VinterBOLD • Pulje 1
Allerød Idrætspark
Ølstykke FC
Allerød Idrætspark